Sławek Wierzcholski & The Blues Nightshift*/CD
Mr. Slide Band feat. Andrzej Wodziński**/CD


Jest to wysoko oceniony przez krytyków muzycznych (również za szatę graficzną), 2-płytowy CD BOX zawierający expresyjny koncert zespołu Sławka Wierzcholskiego z gościnnym udziałem skrzypaczki Joanny Szczepańskiej. Na płycie znajdują się same hity NZB, oraz kilka utworów premierowych inspirowanych muzyką etniczną. Jest to płyta, którą również wysoko ocenia sam Sławek Wierzcholski uważając ją za najlepszą płytę koncertową w dotychczasowym, niemałym dorobku Nocnej Zmiany Bluesa. Drugi, równie udany krążek to debiut zespołu gitarzysty Witolda Jąkalskiego - MR SLIDE BAND. Wewnątrz BOX-u znajduje się 52 str. kolorowa książeczka, opracowana w wersji językowej pol.-ang. zawierająca zdjęcia, informacje o muzykach, plastykach oraz rysunki satyryczne. Jest tam unikatowe zdjęcie zrobione Dyrektorowi Muzeum Karykatury, Wojciechowi Chmurzyńskiemu, kiedy to podczas otwarcia wernisażu prac Andrzeja Mleczki, gestykulując opowiadał ulubiony dowcip naszego znakomitego rysownika. Całość zamyka tekturowe etui z nadrukowanym oficjalnym LOGO Stow. "OKO". BOX sfinansowany został przez Polsko-Szwajcarską Komisję Środków Złotowych.
Pełen pasji i gitarowego ognia koncert, w którym swoje wirtuozerskie umiejętności prezentują dwaj wybitni "slideowcy". Andrzej Wodziński gitarzysta kultowej grupy boogie bluesowej EASY RIDER, tu także odpowiedzialny za znakomitą część repertuaru i lider zespołu Witold "MR SLIDE" Jąkalski, na co dzień gitarowa podpora formacji Sławka Wierzcholskiego. Płyta entuzjastycznie przyjęta przez bluesfanów i prasę muzyczną. Sekcję rytmiczną tego wieczoru tworzyli: Robert Szymański na perkusji i Marek Sztendel na basie, a vocalnie całość ustawił Jakub "Qbeck" Weigel. Wybitny znawca materii bluesowej Marek Jakubowski, autor m.in. encyklopedii "Blues w Polsce" w swojej recenzji napisał, iż krążek ten trzeba uznać za unikalny!

Victor Czura

* - Koncert występuje tylko w wersji dwupłytowej BOX wraz z CD Mr Slide Band - LIVE
** - Wydany również w wersji pojedyńczej jako Mr. Slide Band feat. Andrzej Wodziński (OKO-02) - nakład wyczerpany!

***

PILICHOWSKI BAND
zobacz szczegóły DVD PILICHOWSKI BAND
SB2008

PUCHOWSKI
zobacz szczegóły DVD Roman Puchowski
SB2007

DNO
zobacz szczegóły DVD kabaret DNO
SB2007

ABI WALLENSTEIN
zobacz szczegóły DVD ABI WALLENSTEIN
SB2006

MADE IN CHINA
zobacz szczegóły DVD MADE IN CHINA
SB2006

TTeR2
zobacz szczegóły DVD TTeR2
SB2005

K2+KZB
zobacz szczegóły DVD K2+KZB
SB2005

BOOGIE BOYS
zobacz szczegóły DVD BOOGIE BOYS
SB2005

SATYRBLUES 2004
zobacz szczegóły DVD SATYRBLUES 2004
SB2004

CD

TRIO CON BRIO
TRIO CON BRIO
SB2004

G-2
G-2 JACEK SPRUCH & WITEK JĄKALSKI
SB2004

GANG OLSENA
GANG OLSENA
SB2004

HIRAM BULLOCK
HIRAM BULLOCK
SB2003

JAM SESSION BAND
JAM SESSION BAND
SB2003

FREE BLUES BAND
FREE BLUES BAND
SB2002

GRZEGORZ KAPOŁKA
GRZEGORZ KAPOŁKA
SB2002

JS & OLD TIME BAND
JACEK SPRUCH & OLD TIME BAND
SB2002

SATYR BLUES NIGHT
SATYR BLUES NIGHT 2001
2CD-BOX        SB2001

MR SLIDE BAND
MR SLIDE BAND
SB2001

KCIUK TRIO
KCIUK TRIO
SB2000

SATYR BLUES NIGHT
SATYR BLUES NIGHT 2000
SB2000

***

Jubileuszowa 10-edycja Satyrblues odbędzie sie w sobotę 12 września 2009 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul Słowackiego 2.                                                                    Zaczynamy punktualnie o godz 15:00                                                                     Zobacz bonus z nowo wydanej płyty Slidin' Slima, której oficjalna premiera będzie miała miejsce na tegorocznej edycji Satyrblues 12 września 2009 r.                                         Autorem bonusa jest tarnobrzeżanin Adam Kliś                                                                                        

UWAGA!
Osoby spoza Tarnobrzega mogą dokonywać rezerwacji karnetów drogą telefoniczną dzwoniąc na nr kom. 606987573 lub wysyłając e-mail na adres: satyrblues@satyrblues.pl Rezerwacja nabiera ważności dopiero po dokonaniu wpłaty na konto organizatora festiwalu tj. Stowarzyszenie OKO, nr konta mBank 95114020040000350256324400 w treści przelewu proszę wpisać: karnet SB'2009.
Koszt karnetu na całość wynosi 50 zł. + koszt wysłania listem poleconym wg. taryfikatora Poczty Polskiej.

WAŻNE!
Informujemy, że ramówka Satyrblues stanowi integralną całość i nie ma możliwości dzielenia karnetu na poszczególne koncerty. Organizator nie jest zobowiązany do wypłacenia jakiejkolwiek rekompensaty lub odszkodowania wobec posiadacza karnetu, poza zwrotem sumy na jaka opiewał karnet na imprezę, która została odwołana. Nie zwracamy za karnety po zaksięgowaniu przelewu w przypadku zmiany zdania przez wpłacającego. Wnoszenie alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych na teren imprezy jest zabronione! Osoby w stanie nietrzeźwym oraz posiadające niebezpieczne przedmioty mogące stanowić zagrożenie nie będą wpuszczane na teren obiektu TDK mimo ważnego karnetu! Robienie zdjęć podczas koncertów z użyciem lampy błyskowej, telefonami komórkowymi, aparatami cyfrowymi oraz nagrywanie koncertu przy pomocy sprzętu audio-video jest zabronione! Dziennikarzy i fotoreporterów obowiązują wyłącznie akredytacje potwierdzone przez biuro organizatora!

W Tarnobrzegu sprzedaż karnetów prowadzi Salon Muzyczny "Harmoniusz", ul. Wyspiańskiego 1, tel.(0-15) 823 12 73, kom. 501-616-023 - sprzedaż od 1 sierpnia 2009 r.

Prezentacja gwiazd 6 września 2009 r.w audycji BLUES ATTACK nadawanej w każdą niedzielę (również OnLine) przez Polskie Radio Rzeszów po godz 16:00