Uwaga !!! Transmisję z koncertu na festiwalu Satyrblues przeprowadzi Polskie Radio Rzeszów.                        


Szanowni Państwo

powiększ W imieniu tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "OKO" - Ochrona Kultury Oryginalnej z satysfakcją informuję, że 15 edycja festiwalu Satyrblues odbędzie się 13 września 2014 r. o godz. 15:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Tegoroczna ramówka koncertowa festiwalu Satyrblues przebiegnie pod hasłem "Blues bez granic" i stanowić będzie kulturalny pomost między dwoma kontynentami - Europą i USA. Bohaterami tej artystycznej konfrontacji będą trzy topowe zespoły reprezentujące najwyższy poziom wykonawczy !!!

Doghouse Sam & his Magnatones
Mike Onesko & Blindside Blues Band
Dudley Taft

Będzie to pierwsza wizyta tych znakomitych artystów w naszym kraju, co dodaje całej sprawie szczególnej uwagi. Wszystkie tarnobrzeskie koncerty zostaną więc profesjonalnie zarejestrowane i wzorem lat ubiegłych zmaterializowane na płytach CD co dla wielu będzie stanowiło kolejną, kolekcjonerską pozycję wydawniczą opatrzoną logo "OKO".

W części wernisażowej zobaczymy prace takich artystów jak:
Wiesław Zięba - grafik, współtwórca kultowych bajek animowanych: Reksio, Przygody Bolka i Lolka, Przygody Baltazara Gąbki, Pampalini-łowca zwierząt, Wielka Wędrówka i inne,
Mirosław Stankiewicz - rysownik (tygodnik ANGORA)
Arkadiusz Maniuk - karykaturzysta (Sukces, Newsweek, Cinema Press Video),
Andrzej Wiktor - fotograf (National Geographic Poland, Wprost, Polityka, Newsweek, Rzeczpospolita, Polska The Times), www.andrzejwiktor.com
Bożena Wójtowicz-Ślęzak - bluesowe miniatury tkackie.

Uwaga !!!

Będzie też transmisja na żywo z tarnobrzeskiego koncertu Blindside Blues Band, którą 13 września 2014 r. o godz. 20:00 przeprowadzi Polskie Radio Rzeszów www.radio.rzeszow.pl/ (dostępna również OnLine)

Ponad to wszystkich zainteresowanych twórczością tria Doghouse Sam & his Magnatones zapraszam w piątek, 12 września 2014 r. o godz. 19:00 do Studia Polskiego Radia Rzeszów, ul. Zamkowa 3 na specjalny koncert radiowy. Będzie to koncert otwarty (nie biletowany) na który obowiązują jednak darmowe zaproszenia, więc proszę Państwa o szybką decyzję, bo dysponujemy tylko 80 miejscami. Rezerwacji bezpośredniej można dokonywać pisząc do kier. Redakcji Muzycznej p. Jerzego Szlachty jszlachta@radio.rzeszow.pl

Warto być w obu miejscach nie tylko ze względu na żywiołowy materiał koncertowy, ale też by być świadkiem premiery nowego albumu Doghouse Sama, który oficjalnie wybrał Polskie Radio Rzeszów i festiwal Satyrblues na swoich sojuszników.

Sporo ciekawostek na temat satyrbluesowych muzyków dowiecie się Państwo z lektury wrześniowego nr Magazynu GITARZYSTA , który opublikuje ciekawe wywiady.

Wszyscy artyści przylatują do Polski na zaproszenie tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "OKO" - Ochrona Kultury Oryginalnej.

Dziękujemy wszystkim naszym Sponsorom za okazane zrozumienie i wsparcie dla festiwalowej idei, oraz naszym Sojusznikom za współpracę i pomoc w organizacji trasy koncertowej po Polsce.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel. 606987573 oraz pod adresem e-mailowym: satyrblues@satyrblues.pl

Victor Czura

Szczegółowy program SATYRBLUES 2014BB & The Blues Shacks - Live in Satyrblues 2013
NOWOŚĆ!

powiększ Nakładem tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "OKO" - Ochrona Kultury Oryginalnej ukazał się profesjonalnie nagrany i gustownie wydany w kartonowym digipacku, album koncertowy niemieckiej grupy BB & The Blues Shacks pt. "Live in Satyrblues 2013". Jest to zapis koncertu jaki miał miejsce 14 września 2013 podczas 14. edycji festiwalu Satyrblues w Tarnobrzegu.
Album zawiera 11 utworów i został wydany w limitowanym nakładzie 1000 szt.
Patronat medialny nad wydawnictwem sprawuje Polskie Radio Rzeszów oraz magazyn Gitarzysta.

...Punktualnie przyjechali i pięknie zagrali!

Tak mogła by wyglądać najkrótsza recenzja koncertu niemieckiej formacji B.B. & The Blues Shacks jaki odbył się 14 września 2013 roku w Tarnobrzegu podczas 14. edycji festiwalu Satyrblues .

B.B. & The Blues Shacks to zespół z Hildesheim w północnych Niemczech stworzony i od początku dowodzony przez braci ARLT. Andreas jest wysoko ocenianym przez światową prasę muzyczną gitarzystą (Best European Guitar Player, 2004) a Michael to stylowy wokalista, harmonijkarz i żywiołowy showman. Obaj panowie są też odpowiedzialni za repertuar zespołu stanowiąc w tej materii zgodny tandem kompozytorski, sklasyfikowany pokaźną dyskografią (12 albumów w tym nagrodzony statuetką GRAMMY - „Come Along”). Generalnie cała formacja liczy pięciu profesjonalnych muzyków i serwuje wybuchową mieszankę bluesa i soulu, doprawioną sercem i duszą.
To bez wątpienia gorliwi strażnicy stylowości Bluesa z wskazaniem na chlubną erę Rock‘N’Rolla a więc epoki, która nie tylko ukształtowała światowe dziedzictwo muzyczne ale stała się dla wielu pokoleń wyznacznikiem jakości i stałych wartości. Dlatego świadomie wybraliśmy na swojego festiwalowego ambasadora grupę BB & The Blues Shacks bo ten muzyczny wzorzec uczy pokory na każdej płaszczyźnie współpracy. Za swój muzyczny kunszt i legendarną niemiecką precyzję zostali przez satyrbluesową publiczność uhonorowani długą owacją i kuluarową adoracją.
Nawet festiwalowi karykaturzyści - Dariusz Pietrzak i Henryk Cebula, wymiernie wyrazili swoje uznanie, ofiarując liderom stworzone „na żywo” oryginalne portrety. Z tych oczywistych powodów koncert „Live at Satyrblues” zrealizowany pod gościnnym hasłem „Boogie Bridge” i transmitowany przez Polskie Radio Rzeszów stał się już w dniu trwania festiwalu unikatowy.
Weryfikację tego niecodziennego wydarzenia adresuję do Państwa kompetencji, licząc na to, że dostrzeżecie w nim zawartą pasję w służbie błękitnej muzyki, która nigdy się nie starzeje.
Dziękuję Państwu, że byliście z nami w ten wyjątkowy wieczór i z satysfakcją powierzam zapis tej festiwalowej atmosfery, wierząc, że dzięki temu wydawnictwu wspólnie zatrzymamy w pamięci obraz czasu i miejsca w którym plastyka i muzyka stanowią zawsze zgodną jedność.

Z życzeniami miłego słuchania. Victor Czura

Okładka wydawnictwa - zobacz

powiększ
english version powiększ

Sz.P.

powiększ W imieniu Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "OKO" - Ochrona Kultury Oryginalnej, organizatora międzynarodowego festiwalu Satyrblues, zapraszam wszystkich sympatyków BLUESA, a zwłaszcza preferujących jego cięższą odmianę na wrześniowe koncerty dwóch amerykańskich gigantów gitary!
Po raz pierwszy w Polsce zagrają dla Państwa MIKE ONESKO & Blindside Blues Band www.mikeoneskoband.com oraz DUDLEY TAFT www.dudleytaft.com nazywany często przez dziennikarzy 4 członkiem grupy ZZ TOP.
Oba podmioty wykonawcze zaprezentują się w swoich oryginalnych i najmocniejszych składach w których nie zabraknie takich indywidualności jak: gitarzysta Jay Jesse Johnson (Arc Angel, Etta James), czy perkusista Jeff Martin (Racer X, Badlands, Dokken, Paul Gilbert, George Lynch).
Będzie to długo oczekiwana wizyta w naszym kraju tych znakomitych artystów co tylko całej sprawie nadaje szczególnie odświętnej rangi. Muzycy przylatują do Polski na specjalne zaproszenie Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "OKO" i będą gościć w naszym kraju przez 7 dni odwiedzając takie miasta jak:
Kielce,
Tarnobrzeg,
Otwock,
Poznań,
Katowice.

Kluczowym przystankiem na trasie będzie oczywiście Tarnobrzeg, gdzie w sobotę 13 września 2014 r. na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury, w ramach jubileuszowej, 15 edycji festiwalu Satyrblues dokonamy profesjonalnej rejestracji całego koncertu, który wzorem lat ubiegłych zostanie zmaterializowany na płytach CD i gustownie opakowany, co zapewne dla wielu będzie stanowiło kolejną, kolekcjonerską pozycję wydawniczą opatrzoną logo "OKO".

Uwaga !!! Transmisję z koncertu na festiwalu Satyrbluesa przeprowadzi Polskie Radio Rzeszów.

Dodatkowe wrażenia, wyróżniające ofertę Tarnobrzega zagwarantuje DOGHOUSE SAM & his Magnatones, który na miejsce premiery swojego najnowszego albumu wyznaczył festiwal Satyrblues.
Medialnym prologiem do tego wydarzenia stanie się piątkowy koncert w Studiu Polskiego Radia Rzeszów - 12 września 2014 r. o godz. 19:00 na który obowiązują zaproszenia (tylko 80 miejsc).
Żeby wziąć udział w radiowym koncercie Doghouse Sama & his MagnatonesNa wystarczy napisać bezpośrednio do kier. Redakcji Muzycznej p. Jerzego Szlachty: jszlachta@radio.rzeszow.pl lub pośrednio do: victor.czura@gmail.com

Wkrótce opublikujemy szczegółowy program XV edycji SATYRBLUES a tymczasem zapraszam Państwa do planowania by potem nie żałować bezpowrotnie straconej okazji.

Victor Czura

www.mikeoneskoband.com
www.dudleytaft.com
www.doghousesam.info
Blindside Blues Band - Crossroads/ YouTube
Jay Jesse Johnson - Rockin' Train/ YouTube
BOOGIE BOYS - Live at Satyrblues Fest. / feat. Andreas Arlt
14th SATYRBLUES’ 2013 - TDK, Tarnobrzeg, 14.IX.2013
CD/DVD (OKO 2013)


powiększ Swego czasu Jaromi Drażewski (Blues Flowers) nakazał pianiście Bartkowi Szopińskiemu (Boogie Boys) by ten grał tylko Boogie Woogie i nie wciskał nikomu Bachowskiej fugi. To słuszne przykazanie doświadczonego weterana z Poznania stało się prowokacją do ponownego zaproszenia super grupy Boogie Boys na tarnobrzeski festiwal Satyrblues. Po raz pierwszy zagrali w 2005 roku (wówczas Trio) a teraz przyjechali do Tarnobrzega wzmocnieni o kontrabasistę no i rzecz jasna bogatsi o amerykańskie doświadczenia, zmaterializowane na płycie „Made in Cali”.
Żeby tym razem ich obecność stała się wyznacznikiem ponadczasowości postanowiliśmy profesjonalnie zarejestrować cały koncert sugerując się presją ulotności chwili. Jak wiadomo sama świadomość celu w dzisiejszych trudnych dla sztuki czasach to trochę za mało, aby słowo ciałem się stało, więc potrzebny był fenicki wynalazek. Tu nieoceniony okazał się właściciel firmy Forbet – Marek Małecki, będący nie tylko prawdziwym koneserem i kolekcjonerem dobrej muzyki ale też szczodrym entuzjastą Satyrbluesa, który wziął na siebie ciężar finansowania tego ambitnego projektu.
Gdy wszystko zostało poukładane w głowie i na papierowej umowie rozpoczęliśmy swoje działania od specjalnej sesji zdjęciowej ulegając dyrektywom znakomitego artysty-fotografika Andrzeja Wiktora.
W towarzystwie pięknych dam wystylizowanych przez wizażystkę Beatę Wilczewską wykonaliśmy 500% normy, korzystając z industrialnej scenerii budującego się nowego zakładu naszego Filantropa. Zadowoleni z efektów dnia zakończyliśmy piątkowe zmagania wspólną obiado-kolacją dyskutując o strategii dnia następnego, ulubionej muzyce, konserwatywnej Ameryce i niedostępnej Monice Bellucci.

W sobotę, 14 września 2013 r. na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury o godzinie 17:00, tuż po niesamowitym secie Romka Puchowskiego rozpoczął się koncert Boogie Boys. Kwartet braci Szopińskich dosłownie od pierwszej nuty „wysadził w powietrze” widownię, serwując dźwięki rodem z epoki, która dla wielu jest wciąż filozofią życia. Panowie zagrali pirotechniczną mieszankę boogie-bluesa prezentując temperament, smak oraz styl charakterystyczny dla ich osobowości. W trakcie występu do zespołu dołączył gość specjalny - Andreas Arlt (gitarzysta i lider niemieckiej formacji BB & The Blues Shacks) i na scenie zrobiło się magicznie. Ktoś z widowni czując wyjątkowość zdarzenia przywołał nawet nazwisko Briana Setzera sugerując, iż gdyby tu był to też „dołożył by do pieca”. Bardzo to budujący i wdzięczny widok dla organizatora, gdy interes publiczności jest styczny z ofertą festiwalową, więc w takim przyjaznym duchu powierzam Państwu zmaterializowany na płycie koncertowy żywioł! Mam nadzieję, że tym kolejnym, gustownym wydawnictwem satyrbluesowym zaskarbimy sobie Państwa uznanie, bo naprawdę udało nam się zatrzymać czas w chwili w której wszyscy dobrze się bawili

Victor Czura

Okładka wydawnictwa - zobacz

powiększ

Szanowni Państwo / Drodzy Satyrbluesowicze

powiększ Miło mi poinformować, że 14. edycja odbędzie się 14 września 2013 roku i przebiegnie pod hasłem „Boogie Bridge” a jej bohaterami będą dwie topowe formacje: Boogie Boys oraz B.B.& The Blues Shacks. O koncertowej sile oddziaływania obu podmiotów wykonawczych słusznie mówi się i pisze, że nogi jeszcze przez miesiąc same tańczą. Obie formacje dowodzone są przez braterskie tandemy - Andreas i Michael Arlt po niemieckiej stronie a po polskiej Bartek i Szymon Szopiński.
Najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, że wzajemnie serwują wybuchową mieszankę bluesa i soulu, doprawioną sercem i duszą! Można by nawet rzec, że to gorliwi strażnicy stylowości bluesa z wskazaniem na epokę Rock’N’Rolla i Rockabilly, a więc czasów, które nie tylko ukształtowały światowe dziedzictwo muzyczne, ale stały się dla wielu pokoleń inspirującym sposobem na życie. Pokłosiem tej niecodziennej współpracy stanie się koncertowy album, który ukaże się w 2014 roku pt. „Live in Tarnobrzeg”, w limitowanym nakładzie sygnowanym przez tarnobrzeskie Stowarzyszenie „OKO”. Dlatego warto dołączyć do tej egalitarnej społeczności festiwalu Satyblues, by być świadkiem wydarzenia, które w swojej autonomicznej sile godnie reprezentuje Satyrę i Bluesa. (fragm. art. który ukaże się w wrześniowym nr magazynu Gitarzysta) Ewa Chmielowiec
Victor Czura

Szczegółowy program

UWAGA:
SATYRBLUES transmitowany przez Polskie Radio Rzeszów http://www.radio.rzeszow.pl/

koncerty satelitarne:

Romek Puchowski
DŚT Kielce, Pałacyk Zielińskiego
13.IX.2013, godz. 17:00
http://www.palacykzielinskiego.pl

Romek Puchowski
Przybysławice 34, Dwór na Wichrowym Wzgórzu
15.IX.2013, godz. 19:30
http://www.dwor-wichrowewzgorze.pl/

kontakt w sprawie festiwalu:
satyrblues@satyrblues.pl
tel. 606987573Szanowni Państwo

powiększ powiększ W ubiegłym roku na zaproszenie Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "OKO" - Ochrona Kultury Oryginalnej po raz pierwszy zawitał do Polski australijski bluesman CLAUDE HAY, występując na 13 edycji tarnobrzeskiego festiwalu Satyrblues.
Efektem tej współpracy jest profesjonalnie nagrany i gustownie wydany w limitowanym nakładzie album koncertowy pt. ?Live in Satyrblues 2012?, którego oficjalna premiera nastąpi w piątek, 5 lipca 2013 r. o godz. 19:00 w Polskim Radiu Rzeszów.
W studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów (ul. Zamkowa 3), Claude zagra repertuar ze swoich płyt autorskich a cały jego występ będzie transmitowany na żywo (również On-Line).
Jest to podwójnie dobra wiadomość dla fanów tego wyjątkowego artysty po tym jak w pierwszym kwartale bieżącego roku odebrał nagrodę dla najlepszego, australijskiego wokalisty bluesowego, a jego album ?I Love Hate You? w rankingu TOP20 amerykańskiego magazynu Blues Rock Review zdeklasował takie sławy jak: Robert Cray, Gary Clarke Jr, Henrik Freischlader, Philip Sayce, Joanna Shaw Taylor, Black Country Communion.

INFO
KONKURS DLA INTERNAUTÓW14th SATYRBLUES

powiększ 14 edycja festiwalu Satyrblues odbędzie się w sobotę 14 września 2013r. o godz. 15:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul. Słowackiego 2.
Koncert finałowy zagrają zdobywcy Grammy, formacja B.B. & The Blues Shacks www.bluesshacks.com


Wkrótce podamy nazwy innych wykonawców.
Victor Czura

INFO:
www.bluesattack.blogspot.com
www.facebook.com/pages/Satyrblues


GITARZYSTA o SB 2012

przeczytaj recenzję W najnowszym, grudniowym nr magazynu Gitarzysta opublikowana obszerna recenzja autorstwa Tomasza Kruby z tegorocznej 13. edycji festiwalu Satyrblues, który odbył się 15 września 2012 roku w Tarnobrzegu. Ponadto znajdziecie tam wywiad z Satyrbluesowym artystą Claudem Hay z Australii z którym rozmawiał Przemek Draheim. A ponieważ to nr świąteczny więc wydawca w prezencie dodaje kalendarz ścienny z mistrzami gitary. Zapraszam Państwa do lektury a autorom i redaktorom dziękuję za okazane medialne wsparcie.
Victor CzuraSATYRBLUES 2012

zobacz okładkę katalogu Z satysfakcją informuję, że dzięki naszym stałym oraz nowym darczyńcom 13-edycja festiwalu Satyrblues odbędzie się w sobotę 15 września 2012 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul. Słowackiego 2.

Tegoroczną celebrację Satyry i Bluesa rozpoczniemy jak zawsze punktualnie o godzinie 15:00 wernisażem prezentującym prace znakomitych artystów, którymi w tym roku będą:
Wacław Potoczek,
Jacek Kawa,
Szymon Szcześniak,
,
Aleksander Tivodar,
Darek Pietrzak,
Krzysztof Szafraniec.

Część koncertową zainauguruje wirtuoz gitary fingerstyle PIOTR RESTECKI www.piotrrestecki.com/ znany z brawurowego wykonania utworu Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". Tuż po nim w transowy świat bluesa wprowadzi Państwa niezwykły Australijczyk CLAUDE HAY www.claudehay.com.au będący obecnie najważniejszym muzykiem na Antypodach.

Satyrycznym przerywnikiem stanie się Stand Up Comedy w specjalnym programie Bez cenzury. W tej interaktywnej roli zobaczymy takich asów polskiej sceny kabaretowej jak: Abelard Giza (Limo), Kacper Ruciński, Katarzyna Piasecka.

Koncert Finałowy zagra MICHAEL LEE FIRKINS www.michaelleefirkins.com/ gitarzysta słusznie uważany za najbardziej znaczącego muzyka wytwórni Mike Verneya.

W Polsce Michael Lee Firkins (zobacz YouTube)ceniony jest przez Bluesfanów przede wszystkim za kultowy projekt HOWLING IGUANAS. Artysta obiecał, że Tarnobrzeg stanie się miejscem premiery jego najnowszego albumu.
Przy okazji przypomnę, że Michael wywodzi się w zacnej rodziny Shrapnel Records w której rezydują takie gwiazdy jak Richie Kotzen, Paul Gilbert, Jason Becker, Marty Friedman, George Lynch, Tony MacAlpine, Scott Henderson, Greg Howe, Eric Gales, Chris Duarte, Pat Travers,

Szanowni Państwo
Bilety w cenie 50 zł można nabyć w salonie muzycznym HARMONIUSZ w Tarnobrzegu, ul. Piłsudskiego 20 www.harmoniusz.pl oraz drogą internetową dokonując wpłaty na konto na konto: Nr rach. 95114020040000350256324400 uwzględniając koszt wysyłki listem poleconym w/g cennika Poczty Polskiej.

W razie wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostaje nasz całodobowy festiwalowy E-mail: satyrblues@ satyrblues.pl

Jednocześnie informuję, że ilość miejsc jest ograniczona i wynosi 250!

NOWOŚĆ !
Oferujemy Państwu dwuosobowy karnet VIP za kwotę 500 zł.
- koncert (miejsca w 4-5 rzędzie)
- festiwalowy katalog
- limitowany CD/DVD BOX, Joe Colombo & Deltachrome - Live at Satyrblues lub CD/DVD BOX, Slidin' Slim & The Soulbastards - Live at Satyrblues
- kolacja w towarzystwie artystów i gości specjalnych
- karykatura na życzenie
- hotel (dwójka)


PROGRAM SATYRBLUES 2012

Patronat honorowy nad festiwalem Satyrblues objął Prezydent Miasta Tarnobrzeg - Norbert Mastalerz.
Patronat medialny sprawuje magazyn GITARZYSTA, który opublikuje w numerze wrześniowym wywiad z Michaelem Lee Firkinsem i Claudem Hay.
Muzykę festiwalowych artystów prezentuje Polskie Radio Rzeszów www.radio.rzeszow.pl w czwartkowych audycjach BLUES ATTACK www.bluesattack.blogspot.com

ZAPRASZAMY też Państwa do Nowej Dęby www.kultura.nowadeba.pl gdzie w piątek, 14 września 2012 r. o godz. 19:30, koncert specjalny zagra CLAUDE HAY !

Niech dodatkową zachętą do odwiedzenia tej najnowocześniejszej obecnie sali kameralnej w Polsce będzie informacja o udziale dwóch czołowych polskich karykaturzystów, którzy od godziny 18:00 będę portretować przybyłych na koncert widzów. Każdy kto nie boi się ujrzeć w krzywym zwierciadle otrzyma w prezencie własną karykaturę opatrzoną dedykacją autora.

Victor CzuraJC 100% live

przeczytaj recenzję Z przyjemnością informuję, że w piątek 23 marca 2012 roku o godz. 19:00 JOE COLOMBO www.joecolombomusic.com wystąpi w studiu Polskiego Radia Rzeszów!

Artysta przyleci do Polski by w siedzibie Polskiego Radia przy ul. Zamkowej 3 w Rzeszowie zagrać set akustyczny (solo), który będzie rejestrowany i transmitowany na żywo (również w internecie). Dzień wcześniej tj. czwartek, 22.03.2012 r. o godz. 20:05 - 22:00 Joe Colombo będzie gościem specjalnym audycji Blues Attack w której opowie m.in. o swoich gitarowych faworytach.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tym niecodziennym wydarzeniu informuję, że można otrzymać bezpłatne zaproszenie na koncert Joe Colombo (tylko 80 miejsc !)

Victor Czura
www.radio.rzeszow.pl
www.bluesattack.blogspot.com
Recenzja płyty Colombo

przeczytaj recenzję W najnowszym lutowym numerze miesięcznika GITARZYSTA (luty 2012), ukazał się recenzja autorstwa Tomasza Kruby dotycząca wydanego w wrześniu 2011 roku albumu "Live At Satyrblues" (digipack CD/DVD, OKO2011), nagranego przez Joe Colombo i jego zespół Deltachrome w Tarnobrzegu.

Redakcji i autorowi dziękuję za publikację.

Victor Czura

zobacz recenzję


Prasa o SB 2011

wejdź na stronę www magazynu GITARZYSTA Uprzejmie informuję, że w najnowszym wydaniu miesięcznika GITARZYSTA (styczeń 2012), opublikowana została obszerna relacja (str. 54 - 56) z wrześniowej, 12 edycji fest. SATYRBLUES.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do wspominkowej lektury a REDAKCJI miesięcznika, AUTOROWI artykułu oraz zaprzyjaźnionym FOTOREPORTEROM dziękuję za rzeczową współpracę.

Victor Czura

zobacz artykuł


Szanowni Państwo,

Plakat Satyrblues 2011, powiększ...

w Sobotę 24 września zakończyła się 12-edycja festiwalu Satyrblues. W związku z tym faktem pragnę podziękować Państwu za obecności, stworzoną atmosferę i wszelkie przejawy sympatii.

Prezydentowi Miasta Tarnobrzeg p. Norbertowi Mastalerzowi dziękuję za otoczenie festiwalu opieką a naszym wiernym darczyńcom za okazaną hojność i cykliczne zrozumienie dla festiwalowej idei.

Satyrbluesowym ARTYSTOM dziękuję za profesjonalizm a Dyrekcji Tarnobrzeskiego Domu Kultury za gościnność.

Wszystkim mediom patronującym festiwalowi dziękuję za współpracę.

Wolontariuszom dziękuję za każdy najdrobniejszy gest przyjaźni i poświęcony prywatny czas. Victor Czura

ps.
Nasi faworyci na 13-edycję Satyrblues (wrzesień 2012) to: Eric Sardinas, Richie Kotzen, Henrik Freischlader.

foto & video tu:
www.nadwisla24.pl
www.youtube.com
http://bluesattack.blogspot.com
wywiad tu:
www.nadwisla24.pl


Satyrblues 2011 Woman's edition

Plakat Satyrblues 2011, powiększ... W imieniu Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia OKO (Ochrona Kultury Oryginalnej) uprzejmie informuję, że dn. 24 września 2011 r. (sobota) w Tarnobrzeskim Domu Kultury, odbędzie się 12-edycja międzynarodowego festiwalu Satyrblues pod hasłem "Woman's Edition". Festiwal rozpocznie się punktualnie o godz. 15:00 prezentacją prac dwóch, najbardziej znanych i lubianych polskich rysowniczek. Zgodnie z tegoroczną formułą część koncertową festiwalu uświetnią panie, którym dyskretnie towarzyszyć będą panowie. Koncert inauguracyjny zagra najszybsza harmonijkarka na świecie Beata Kossowska a koncert finałowy uświetni zjawiskowa Erya Lyytinen. Gościem specjalnym Satyrblues będzie wirtuoz gitary slide Joe Colombo!

UWAGA!

Specjalne dla Pań zaśpiewa sam król ELVIS !

To tylko połowa atrakcji czekających na Państwa 24 września w Tarnobrzegu więc zapraszam na Satyrblues na jedyny na świecie festiwal gdzie Satyra legalnie spotyka się z Bluesem.

Z ukłonami organizator Satyrblues
Victor Czura

zobacz szczegółowy program SB2011

p.s. obowiązują zaproszenia i bilety!
info:
www.blues.pl www.bluesattack.blogspot.com


ARTYŚCI tegorocznej edycji festiwalu SATYRBLUES:


- KATARZYNA ZALEPA (rys. satyryczny) psycholożka i komiksiara. Najbardziej znana wśród satyryków rysowniczka. Jej prace regularnie publikuje: "Tygodnik ANGORA", "Super Express", "Fantastyka" i inne poczytne czasopisma. http://katarzynazalepa.pl/#

- MAGDA WOSIK (rys. sat. / grafika) wrocławianka, projektantka, profesorka, ilustratorka. Plakat jej autorstwa pt. "Dzisiaj Polska", został wybrany na oficjalny poster promujący Polską Prezydencję w UE. Uwielbiana przez najmłodszych czytelników za rysunki w Misiu i Świerszczyku oraz za rymowane zagadki i miśkowe listy. www.wosik.com.pl

- JOE COLOMBO (Szwajcaria) wirtuoz gitary Slide z Szwajcarii. Obok Ericka Sardinasa i Derecka Trucksa najważniejszy dziś muzyk na współczesnej scenie bluesowo-rockowej. www.joecolombomusic.com

- BEATA KOSSOWSKA & United Blues Experience (Niemcy) pierwsza dama harmonijki ustnej na świecie, endorserka firmy SEYDEL, kompozytorka, autorka tekstów i wykładowca na warsztatach muzycznych.
skład zespołu:
Beata Kossowska - hca, śpiew
Wolfgang Bernreuther - gitara, Dobro, śpiew
Rudi Bayer - kontrabas
www.beata-kossowska.com
www.unitedbluesexperience.de

- ERJA LYYTINEN (Finlandia) najładniejsza, najsympatyczniejsza i najlepsza gitarzystka grająca techniką Slide. Mieszka w Helsinkach, nagrywa dla niemieckiej wytwórni Ruf Records i koncertuje z najważniejszymi muzykami (nie tylko bluesowymi) na całym świecie.
skład zespołu:
Erja Lyytinen - gitara, śpiew
Davide Floreno - gitara
Miri Miettinen - perkusja
Roger Inniss - bas
www.erjalyytinen.com

- KATARZYNA PIASECKA Stand up'erka, ex szefowa zielonogórskiej formacji "SŁUCHAJCIE". Służbowo ostra kobieta miażdżąca swoją osobowością męską konkurencję kabaretową. Jednym słowem wporzo babka.
www.katarzynapiasecka.pl

- TOMASZ JACHIMEK Stand up'er, dziennikarz, felietonista, pisarz, kabareciarz, konferansjer. Stały współpracownik programu telewizyjnego "Szkło kontaktowe", emitowanego w stacji TVN24. Na Satyrbluesie będzie jedynym zdeklarowanym opozycjonistą wobec babskiej dominacji.
www.tomaszjachimek.pl/start

- Marcin ELVIS Życzyński parodysta zafascynowany Elvisem Presleyem. Jego wykonanie "Love Me Tender" podobnie jak pierwowzór rozmiękcza kobiece serca. Ma świadomość, że Król jest tylko jeden więc tworzy swój wizerunek w oparciu o hasło: "Prawie jak ELVIS".
pl-pl.facebook.com/people/Marcin Życzyński

- BEATA WILCZEWSKA (stylizacje) ekonomistka, stylistka, projektantka oraz założycielka i dyrektorka tarnobrzeskiej Akademii Kreowania Wizerunku. Laureatka stylizacji postaci Kapelusznika do tematu "Gwiazdy Hollywood".
www.akwszkola.pl

- Jakub Gadzalski fotografik specjalizujący się w modzie. Swoje fotogramy publikuje w "Imperium Kobiet" oraz na wydawnictwach z festiwalu Satyrblues.
www.jakubgadzalski.pl

- ILONA ADAMSKA absolwentka filozofii i dziennikarstwa, Rzecznik prasowy Ambasady Królestwa Maroka w Polsce, modelka, szefowa agencji I.D. Media, wydawca eleganckiego magazynu dla pań pt. "IMPERIUM KOBIET".
www.ilonaadamska.com.pl
www.ikmagazine.plSzanowni Państwo

Joscho Stephana, powiększ... 18 maja 2011 r. o godz. 19:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się koncert Joscho Stephana. Jest to artysta związany emocjonalnie i wydawniczo z festiwalem Satyrblues więc z tym większą radością informujemy o tym zacnym wydarzeniu zwłaszcza, że zagra tylko jeden koncert w Podkarpaciu.

Z ukłonami

Victor Czura


Prasa o SB

Gitarzysta nr grudniowy powiększ... W najnowszym grudniowym nr magazynu GITARZYSTA, który właśnie trafił do kiosków została opublikowana obszerna relacja autorstwa Tomasza Kruby z tegorocznej 11-edycji festiwalu SATYRBLUES' 2010.

Natomiast na stronie internetowej www.magazyngitarzysta.pl jest wywiad z JOE COLOMBO więc kto jeszcze nie czytał ma gratisową okazję nadrobić zaległości.

Polecam i zapraszam Państwa do lektury.

Z ukłonami
Victor CzuraSatyrblues after

Victor Czura & Harem, powiększ... 11-edycja Satyrblues już poza nami więc pragniemy podziękować Państwu za to, że dzięki Wam tarnobrzeski festiwal, gloryfikujący SATYRĘ i BLUESA zachowuje swoją tożsamość i specyficzny rodzinny klimat.

Przede wszystkim dziękujemy naszym darczyńcom za okazaną hojność a zwłaszcza terminowość mimo powszechnie znanej, trudnej sytuacji powodziowej w jakiej znalazło się w tym roku Podkarpacie. Wiele firm nam odmówiło, wiele "wystawiło" więc tym większe należą się wyrazy wdzięczności tym, którzy utrzymali swoje deklaracje w decyzyjnej mocy. Władzom Miasta Tarnobrzeg dziękujemy za regularne wsparcie w tym również za nadprogramową dotację ratującą wiarygodność festiwalu w oczach zagranicznych artystów. Naszym wiernym wolontariuszom dziękujemy za każdy najdrobniejszy gest przyjaźni i poświęcony prywatny czas (Magda, Krzysiek, Dawid, Michał & Dorota, Tomek, Agnieszka & Kasia). Wszystkim Satyrbluesowym ARTYSTOM dziękujemy za profesjonalizm a Dyrekcji Tarnobrzeskiego Domu Kultury za gościnność i wyrozumiałość. Wszystkim mediom patronującym festiwalowi a w szczególności red. Elżbiecie Lewickiej z Polskiego Radia Rzeszów oraz Redaktorom z magazynu "GITARZYSTA", Sławomirowi Sobczakowi i Krzysztofowi Inglikowi dziękujemy za jak zawsze zawodową współpracę a red. Przemkowi Draheimowi za całoroczne wsparcie merytoryczne.
Panu Prezesowi Michałowi Bażantowi osobiście dziękuję za uratowanie honoru Satyrbluesa oraz ABS-u w mojej "Nysie". Adamowi Pasierskiemu dziękujemy za managerską opiekę i życiowy pragmatyzm, Arturowi Jaworowskiemu za megareklamy i ogarnięcie piątkowego planu filmowego, Januszowi Kłeczkowi za piękne satyrbluesowe T-Shirty, Krzysztofowi Szafrańcowi za piękną foto-dokumentację, Januszowi Frychelowi za bezterminowe administrowanie portalem, Darkowi Chmielowcowi i Piotrkowi Czepielowi za wybudowanie scenografii, Beacie Wilczewskiej, Jakubowi Gadzalskiemu, Adamowi Klisiowi i Piotrkowi Morawskiemu za sesję z Joe Colombo.
Naszemu nadwornemu karykaturzyście Darkowi Pietrzakowi dziękujemy za doskonałe portrety, które rozsławią Satyrblues poza granicami Polski zdobiąc ściany domu Billy Gibsona i Joe Colombo. Małżeństwu ze Starachowic Państwu Annie i Karolowi Kopeć dziękujemy za niezwykłe, gitarowe wiązanki kwiatów, które m.in. pojechały do Szwajcarii.

Szczególnie przyjazne słowa kieruję do Forumowiczów mojej cotygodniowej audycji "Blues Attack", którzy nie tylko zaskoczyli mnie swoją frekwencją ale też kreatywnością i szybkością w budowaniu blogów dedykowanych festiwalowi.

Wszystkim nowo poznanym gościom dziękujemy serdecznie, że zechcieli zaszczycić Satyrblues swoją obecnością przyjeżdżając do Tarnobrzega z różnych zakątków Polski: m.in. z Bydgoszczy, Krakowa, Olkusza, Katowic, Łodzi, Warszawy, Polic, Rzeszowa, Łańcuta, Jarosławia, Sanoka a także z stolicy bluesa: Chicago i stolicy europejskiej kultury - Paryża. To dzięki takim ludziom jak Wy drodzy Państwo nabieramy pewności, że nasza idea z każdym kolejnym rokiem trafia pod właściwy adres zachowując cenną z punktu interesu organizatora i widowni autonomiczność.

Szczerze dziękujemy!
Z wyrazami bezgranicznej sympatii - Organizatorzy Satyrblues
Ewa & Victor Czura

polecam(MY) Satyrbluesowe BLOGI:
www.bluesattack.blogspot.com
www.doro-maketeanotlove.blogspot.com
www.jamsessionpodtykwa.blogspot.com


FORUM SATYRBLUES
Wieczór autorski

Antoni Krupa powiększ... W piątek, 10.IX.2010 o godz 19:00 w sali odczytowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Michała Marczaka w Tarnobrzegu, ul. Szeroka 13 odbędzie się wieczór autorski z Antonim Krupą www.antonikrupa.pl
Antek zaprezentuje kulisy powstania swojej bibliofilsko wydanej książki "Miasto błękitnych nut", uhonorowanej w maju 2009 roku Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca a także opowie o życiu oraz zagra kilka swoich piosenek z najnowszej płyty pt. "Ostatni Blues".
Na spotkanie z dziennikarzem Radia Kraków, muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, pisarzem zaprasza Dyrektor MBP, Pani mgr Stanisława Mazur oraz Tarnobrzeskie Stowarzyszenie "OKO".
UWAGA! Wsparcie muzyczne dla autora zapowiedziała Magda Piskorczyk i Billy Gibson.
Wstęp wolny.


Z ukłonami sługa bluesowy

Victor Czura


Polecamy lekturę wrześniowego numeru magazynu GITARZYSTA w którym znajdziecie obszerny wywiad z JOE COLOMBO !


Szanowni Państwo

Joe Colombo - foto Max Vernesi, powiększ... Uprzejmie informuje, że 11-edycja festiwalu Satyrblues odbędzie się w sobotę 11 września 2010 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul. Słowackiego 2 o godz 15:00.

Tradycyjnie rozpoczniemy wernisażem prezentującym dorobek znakomitych artystów, którymi w tym roku będą: Tomasz Rzeszutek, Bartłomiej Belniak, Paweł Kuczyński i Irek Graff. Koncert inauguracyjny zagra wirtuoz harmonijki z Memphis - Billy Gibson www.billygibson.com z Magdą Piskorczyk i jej zespołem a finał zagospodaruje mistrz gitary slide JOE COLOMBO, któremu towarzyszyć będzie jego band - DELTACHROME www.joecolombomusic.com Będzie to jeden, jedyny koncert Deltachrome w Polsce poprzedzony specjalną studyjną sesją fotograficzną w pracowni Jakuba Gadzalskiego www.fotograf.tarnobrzeg.pl oraz Beaty Wilczewskiej www.akwszkola.pl

Koncert oraz teledyski zrealizuje absolwent Łódzkiej Filmówki, laureat Grand Prix Blueskamera'2009 - Adam Kliś www.videomedia.com.pl Całość oczywiście zostanie zmaterializowana w postaci ekskluzywnego limitowanego wydawnictwa CD/DVD, które ukaże sie w pierwszym kwartale 2011 r.

Bilety na Satyrblues będą dostępne internetowo od 15 lipca 2010 (wpłata na konto) oraz w salonie muzycznym HARMONIUSZ w Tarnobrzegu (sprzedaż bezpośrednia) www.harmoniusz.pl Zapraszam Państwa do Tarnobrzegu i jednocześnie pokornie informuję, że ze względu na kameralność sali widowiskowej ilość miejsc jest ograniczona.

PROGRAM SB2010 - zobacz szczegóły

Patronat medialny nad Satyrblues sprawuje magazyn GITARZYSTA oraz portal Blues.pl a klip reklamowy autorstwa Adama Klisia można zobaczyć na portalu Youtube


Z ukłonami sługa bluesowy

Victor Czura
Album tria Joscho Stephana

Joe Colombo - foto Max Vernesi, powiększ... 26 maja 2010 r. ukazał się album tria Joscho Stephana będący zapisem koncertu jakie trio zagrało podczas jubileuszowej 10-edycji tarnobrzeskiego festiwalu Satyrblues 12 września 2009 r. Płyta została wydana w ekskluzywnym, kartonowym digipacku w limitowanym nakładzie 1000 szt. Projekt graficzny wykonał tandem Victor Czura & Artur Jaworowski a zdjęć użyczyli Krzysztof Szafraniec oraz Piotr Morawski, którym dziękuje(my) za profesjonalizm i zaangażowanie. Płytę będzie można nabyć podczas tegorocznej 11-edycji Satyrblues, która odbędzie się 11 września 2010 r. w Tarnobrzegu.
Victor Czura


Sb 2009 w prasie

szczegółowy program Satyrblues 2009, powiększ... Wraz z nastaniem Nowego Ro(c)ku składam donos na styczniowy Nr magazynu GITARZYSTA, który zamieszcza obszerną relację z 10-edycji festiwalu Satyrblues (str. 46-47). 8-)
Artykuł napisał Adam Pasierski a zdjęć użyczył Krzysztof Szafraniec i Piotr Morawski.
Co ciekawe zamieszczona przez GITARZYSTĘ relacja z tarnobrzeskiego festiwalu jest (oprócz regionalnego dziennika Echo Dnia) jedyną solidną publikacją w czasopiśmie branżowym, w którym jubileusz Satyrblues został potraktowany należnie do odświętnych okoliczności. Redakcji i autorom dziękuję za profesjonalizm a Państwa zachęcam do do kupna miesięcznika Magazyn Gitarzysta i wspominkowej lektury.

Z ukłonami sługa bluesowy

Victor Czura


* Zobacz skan artykułu


Blueskamera

Miło mi Państwa poinformować, że film z festiwalu SATYRBLUES autorstwa tarnobrzeżanina Adama Klisia otrzymał Grand Prix (!!!) na pierwszej edycji festiwalu "BLUESKAMERA" w Białymstoku.

Szczegóły na stronie www.blueskamera.pl

Autorowi szczerze gratuluje(MY) i życzymy tylko takich spektakularnych sukcesów.

Victor CzuraSzanowni Państwo

10-edycja festiwalu już poza nami a jej pozytywne echa wciąż docierają do nas za co wszystkim w tym miejscu serdecznie dziękuję. Pytacie co za rok na Satyrbluesie?
Pokornie odpowiadam, że mamy już ramówkę ustaloną w 99% i jestem przekonany, że nie będzie gorsza od jubileuszowej ale jej szczegóły muszą pozostać tajemnicą do momentu finalizacji wszystkich kontraktów.

Satyrblues nie od dziś cieszy się Państwa wielkim zaufaniem czego wymiernym potwierdzeniem jest 100% frekwencja. W tym roku swoją obecnością zaszczyciły nas osoby, które przyjechały bądź to przyleciały do Tarnobrzegu z Europy (Hamburg, Paryż, Szwecja) a nawet egzotycznej Azji. Zawsze z dumą podkreślam, że Satyrblues ma wspaniałą i wierną publiczność co zauważają i doceniają również wszyscy występujący na festiwalu artyści czego dowodem jest obecność na widowni Bartka Szopińskiego, Janusza Frychela i innych.

Wszystkie wypowiedziane i przesłane od Państwa miłe słowa uznania skrupulatnie archiwizujemy bo po prostu są cenniejsze od pieniędzy. Nowe opinie już umieściliśmy na naszej stronie w dziale FORUM a archiwalne opublikowaliśmy w specjalnym jubileuszowym katalogu, który miał swoją premierę podczas tegorocznej edycji. Dzięki Wam moi drodzy Satyrblues wciąż zachowuje swoją unikatową tożsamość jawiąc się jako przedsięwzięcie, oryginalne i nie skażone tabloidową estetyką.

Dziękuję Władzom Miasta Tarnobrzega za gwarancje ciągłości festiwalu i wszystkim naszym wspaniałym DARCZYŃCOM za okazane zaufanie i hojne wsparcie. Dziękuję plastykom za profesjonalizm i tworzone na żywo karykatury, fotoreporterom za dociekliwość, grafikom za kreatywność, mediom za zainteresowanie, wolontariuszom za oddanie a webmasterowi JFP za odświętnie skrojoną szatę festiwalowej strony internetowej.

Jeszcze raz dziękuje(MY) Państwu za obecność na Satyrbluesie i stworzenie niezwykłej atmosfery.

Z serdecznościami
Organizatorzy - Ewa & Victor Czura

P.s.
polecamy foto z tegorocznej edycji Satyrbluesa na stronie Krzysztofa Szafranca i Piotra MorawskiegoSzanowni Państwo / Drodzy Satyrbluesowicze

szczegółowy program Satyrblues 2009, powiększ... Miło mi poinformować, że jubileuszowa 10-edycja Satyrblues odbędzie sie w sobotę 12 września 2009 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul Słowackiego 2. Zaczynamy punktualnie o godz 15:00 otwarciem wystawy dwóch znakomitych polskich rysowników: Dariusza Łabędzkiego z Poznania oraz Andrzeja Lichoty z Krakowa, który również zaprezentuje swoje krótkometrażowe animacje znane m.in z emisji w stacji TVN. Istotnym dopełnieniem wystawy będzie premierowa ekspozycja fotogramów autorstwa Krzysztofa Szafrańca dokumentująca światową stolicę bluesa - Chicago. Wernisaż uświetni też spotkanie z krakowskim dziennikarzem muzycznym Antonim Krupą , który przedstawi swoje najnowsze dzieło pt. "Miasto błękitnych nut" będące obszerną historią krakowskiego jazzu w postaci pięknie wydanego albumu przez CK Dworek.

Jubileusz Satyrbluesa w szczególny sposób uczci Tarnobrzeskie Stowarzyszenie OKO prezentując na wystawie unikatowe wydawnictwo (książka+CD), będące podsumowaniem minionej dekady.

Część koncertową festiwalu otworzy niezwykły duet polsko-szwedzki tj. Magda Piskorczyk & Slidin' Slim
Obecność Slidin' Slima na Satyrbluesie będzie miała szczególne znaczenie bo artysta osobiście będzie promował swój najnowszy krążek koncertowy pt. "Live At Satyrblues' 2008" (BOX CD/DVD), którego fragmenty można podejrzeć na stronie reżysera Adama Klisia

Artystą, który bez wątpienia zaczaruje swoją grą i to nie tylko zwolenników gitary akustycznej będzie maestro Joscho Stephan uważany nie tylko za wybitnego następcę genialnego gitarzysty romskiego pochodzenia Django Reinhardta ale też najszybszego gitarzystę świata.

Satyryczną odskocznią od muzyki stanie sie bez cienia zwątpienia megashow topowego Kabaretu Młodych Panów z Rybnika którzy wykażą się w programie pt. "Władza".

Ukoronowaniem festiwalu będzie koncert legendy teksańskiego brzmienia Omara Kenta Dykesa, który wystąpi z swoim zespołem The Howlers po raz pierwszy w Polsce.

Naszych beneficjentów już na schodach Tarnobrzeskiego Domu Kultury przywita akustyczne wcielenie SBB (SatyrBluesBand), czyli specjalne festiwalowe trio złożone z młodych duchem i ciałem tarnobrzeskich muzyków, którzy zagrają i zaśpiewają znane standardy bluesowe.

Każdy uczestnik otrzyma w prezencie okolicznościowy katalog a będzie to zaledwie niewinny prolog do festiwalowego ciągu zdarzeń na który to wszystkich zwolenników błękitu w wieku od 6-66 lat pokornie zapraszamy.

Victor Czura

***
wejdź

Katalogi


Satyrblues 2014
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2014


Satyrblues 2013
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2013


Satyrblues 2012
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2012
art cover by Dariusz Łabędzki


Satyrblues 2011
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2011


Satyrblues 2010
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2010
cover drawing - Andrea Todaro


Satyrblues 2009
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2009
cover drawing - Dariusz Łabędzki


Satyrblues 2008
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2008
photo & design
Victor Czura & Artutr Jaworowski


Satyrblues 2007
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2007
cover drawing - Marek Prusisz


Satyrblues 2006
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2006
cover drawing - Roman Kalarus


Satyrblues 2005
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2005
cover drawing - Grzegorz Szumowski


Satyrblues 5 lat
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2004
cover drawing - Grzegorz Sobczak


Satyrblues 2004
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2004
cover drawing - Leszek Ołdak


Satyrblues 2003
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2003
cover drawing - Andrzej Graniak


Satyrblues 2002
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2002
cover drawing - Mirosław Kuźma


Satyr Blues Night 2001
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2001
cover drawing - Sławek Łuczyński


Satyr Blues Night 2000
zobacz okładkę katalogu Satyrblues 2000
cover drawing - Victor Czura