BB & The Blues Shacks
- Live in Satyrblues 2013

powiększ Nakładem tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "OKO" - Ochrona Kultury Oryginalnej ukazał się profesjonalnie nagrany i gustownie wydany w kartonowym digipacku, album koncertowy niemieckiej grupy BB & The Blues Shacks pt. "Live in Satyrblues 2013". Jest to zapis koncertu jaki miał miejsce 14 września 2013 podczas 14. edycji festiwalu Satyrblues w Tarnobrzegu.
Album zawiera 11 utworów i został wydany w limitowanym nakładzie 1000 szt.
Patronat medialny nad wydawnictwem sprawuje Polskie Radio Rzeszów oraz magazyn Gitarzysta.


...Punktualnie przyjechali i pięknie zagrali!

Tak mogła by wyglądać najkrótsza recenzja koncertu niemieckiej formacji B.B. & The Blues Shacks jaki odbył się 14 września 2013 roku w Tarnobrzegu podczas 14. edycji festiwalu Satyrblues .

B.B. & The Blues Shacks to zespół z Hildesheim w północnych Niemczech stworzony i od początku dowodzony przez braci ARLT. Andreas jest wysoko ocenianym przez światową prasę muzyczną gitarzystą (Best European Guitar Player, 2004) a Michael to stylowy wokalista, harmonijkarz i żywiołowy showman. Obaj panowie są też odpowiedzialni za repertuar zespołu stanowiąc w tej materii zgodny tandem kompozytorski, sklasyfikowany pokaźną dyskografią (12 albumów w tym nagrodzony statuetką GRAMMY - „Come Along”). Generalnie cała formacja liczy pięciu profesjonalnych muzyków i serwuje wybuchową mieszankę bluesa i soulu, doprawioną sercem i duszą.

To bez wątpienia gorliwi strażnicy stylowości Bluesa z wskazaniem na chlubną erę Rock‘N’Rolla a więc epoki, która nie tylko ukształtowała światowe dziedzictwo muzyczne ale stała się dla wielu pokoleń wyznacznikiem jakości i stałych wartości. Dlatego świadomie wybraliśmy na swojego festiwalowego ambasadora grupę BB & The Blues Shacks bo ten muzyczny wzorzec uczy pokory na każdej płaszczyźnie współpracy. Za swój muzyczny kunszt i legendarną niemiecką precyzję zostali przez satyrbluesową publiczność uhonorowani długą owacją i kuluarową adoracją.Nawet festiwalowi karykaturzyści - Dariusz Pietrzak i Henryk Cebula, wymiernie wyrazili swoje uznanie, ofiarując liderom stworzone „na żywo” oryginalne portrety. Z tych oczywistych powodów koncert „Live at Satyrblues” zrealizowany pod gościnnym hasłem „Boogie Bridge” i transmitowany przez Polskie Radio Rzeszów stał się już w dniu trwania festiwalu unikatowy.

Weryfikację tego niecodziennego wydarzenia adresuję do Państwa kompetencji, licząc na to, że dostrzeżecie w nim zawartą pasję w służbie błękitnej muzyki, która nigdy się nie starzeje.
Dziękuję Państwu, że byliście z nami w ten wyjątkowy wieczór i z satysfakcją powierzam zapis tej festiwalowej atmosfery, wierząc, że dzięki temu wydawnictwu wspólnie zatrzymamy w pamięci obraz czasu i miejsca w którym plastyka i muzyka stanowią zawsze zgodną jedność.

Z życzeniami miłego słuchania. Victor Czura


Okładka wydawnictwa - zobacz

powiększ

powiększ
BACK        NEXT        


SATYRBLUES © 2014