Do wszystkich czcicieli Bluesa, Rock'N'Rolla i Boogie-Woogie!


Tarnobrzeskie Stowarzyszenia "OKO" - Ochrona Kultury Oryginalnej zaprasza na 16 edycję festiwalu Satyrblues, który odbędzie się w sobotę 12 września 2015 r. o godz. 15:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul Słowackiego 2.

Jest to festiwal cykliczny, odbywający się raz w roku w Tarnobrzegu, integrujący środowiska twórcze poprzez sztukę szeroko rozumianą, szanujący odrębność kulturową i wyznaniową, a jego nazwa własna jest gościnnym mianownikiem dla wszystkich szlachetnych gatunków artystycznych. Jest też jedynym tego typu przedsięwzięciem na świecie (tożsamość potwierdzona przez Muzeum Karykatury w Warszawie), udanie łączącym dwie dyscypliny sztuki, mające wartość edukacyjną i ponadpokoleniową.

Można tu spotkać wybitnych grafików, muzyków, fotografików, filmowców, komiksiarzy, iluminarzy, a nawet i znanych dziennikarzy.

Bohaterami tegorocznej ramówki będą artyści reprezentujący najwyższy poziom wykonawczy i tak Europę reprezentować będzie ośmioosobowa grupa HOT LIPS z Poznania grająca w konwencji boogie-woogie, a amerykańską utytułowana formacja bluesowa z San Antonio w Teksasie - NEAL BLACK & The HEALERS (USA). Finał zagospodaruje MARCO MENDOZA (USA), muzyk znany m.in z takich formacji jak: Whitesnake, Thin Lizzy czy Black Star Riders.

Występom towarzyszyć będzie zbiorowa wystawa pt. "Polityka w karykaturze. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi", która z powodzeniem eksponowana była w gmachu Sejmu RP, a także szeroko komentowaną w mediach.

Nie zabraknie też wystaw indywidualnych prezentujących dorobek takich autorów jak: Jarosław Wojtasiński (rysunek), Robert Wilk (fotografia), Aleksandr Tyvodar (biżuteria).

W sumie 6 godzin obcowania z sztuką na najwyższym poziomie w atmosferze wzajemnego poszanowania! Zapraszamy więc na Satyrblues do Tarnobrzega, miasta z artystyczną duszą. Victor CzuraCOTYGODNIOWA AUDYCJA RADIOWA
VICTORA CZURY
GALERIApowiększ
KATALOG SB 2015powiększ
PROGRAM SBpowiększ
MARCO MENDOZA (USA)

SATYRBLUES © 2014